Испанският премиер Хосе Луис Сапатеро заяви, че ще предложи план за икономическо възстановяване, който ще обедини работодателите и профсъюзите, за да може страната да излезе от рецесията.
"През следващите няколко седмици очаквам да бъде подписано голямо споразумение за новия модел на икономически растеж, за квалификация, образование и социална защита”, каза Сапатеро по време на посещение в източната испанска провинция Албасете. Според премиера споразумението ще помогне на Испания да излезе от кризата. Испанската икономика, петата по големина в Европа, навлезе в рецесия в края на 2008 година, като най-сериозно засегнат е секторът на строителството. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.