Историческа първа среща между Радев и Путин в Сочи! Президентите ще обсъдят тези важни теми
Първата сграда е построена през 1934 година. Тя е вила, в която са почивали Хрушчов, Брежнев, Суслов. Канени са по време на отпуските им лидери от социалистическите страни, а след разпада на СССР сградата получава статут на официална резиденция на руския президент, в която са посрещани Джордж Буш, Меркел, Ердоган и други европейски и световни лидери.
През 2014 година се появява "Бочаров Ручей 2". То е място, строено скоростно за по-малко от година, където се провеждат работните срещи на руския президент по време на пребиваването му в Сочи и където президентът може да провежда международни срещи, защото функционално старата сграда не била съвсем удобна за всичко, необходимо по провеждането и особено по отразяването на срещите.
Радев и Путин ще се срещнат на работно посещение в Русия за участие в мероприятия, посветени на 140 години от освобождението на България в резултат от Руско-турската освободителна война през 1877-1878 година.
Очакванията са да бъдат обсъдено бъдещето във взаимоотношенията и сътрудничеството на двете страни в различни сфери и да бъдат засегнати важни актуални международни и регионални въпроси и проблеми.
От пресслужбата на българския лидер бе съобщено, че в центъра на внимание по време на разговорите на Радев с Путин ще бъдат перспективите за развитие на отношенията между България и Русия в областта на икономиката, енергетиката, образованието и културата, а също така актуални въпроси на международната сигурност.
Припомняме, че в понеделник Радев се срещна в Москва с премиера Дмитрий Медведев и заяви, че България разчита на преразглеждане на въпроса за възможните преки доставки на газ от Русия в тази страна през Черно море. Той определи като много важен за София и за ЕС въпроса за сигурността на енергийните доставки.
На 1 декември 2014 г. по време на визитата си в Анкара руският президент Владимир Путин заяви, че Москва се отказва от проекта за газопровод "Южен поток“ и го заменя с аналогичен тръбопровод, който по-късно стана известен като „Турски поток“. Решението беше взето, след като проектът се сблъска с противодействието на Европейската комисия, която настояваше той да отговаря на европейското антимонополно законодателство.
В края на 2017 г. намаляването на стокообмена достигна 3,4 милиарда долара. През януари-март 2018 г. той е достигнал 882,3 милиона долара, което е с почти 8% по-малко, отколкото за същия период на миналата година.
Централната банка на Руската Федерация съобщава, че сумата на преки натрупани български инвестиции в Русия достига 87 милиона долара, а размерът на преките руски натрупани инвестиции в България – 3,3 милиарда долара.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ
Последвайте ни
0 Коментара: