Херцогинята на Кембридж – Кейт Мидълтън, е избрана за най-красивата жена на годината от списание “ОК!”. С тази титла съпругата на принц Уилям е удостоена от модните експерти на изданието.
Специалистите обясняват, че 31-годишната представителка на британското кралско семейство винаги е много елегантна и умее да подбира тоалетите си в съответствие със събитието, което посещава.
“Тайната на успеха на Мидълтън се крие в майсторството й да си подбира гардероба. Тя винаги е елегантна, прекрасно облечена, но едновременно с това естествена”, казва редакторът на списанието Марк-Френсис Вандели.
Самата Кейт Мидълтън почти никога не коментира външния си вид. След като се появи с даден тоалет на светско мероприятие, търсенето на дрехата веднага нараства. Голяма част от модните критици дават положителна оценка на гардероба на херцогинята. Има обаче и такива, които я критикуват. Наскоро това направи например дизайнерката Вивиан Уестууд.
“Херцогинята прекалено често си сменя тоалетите и рядко се появява с едни и същи дрехи два пъти”, бяха думите й. Уестууд призова съпругата на принц Уилям да спре да купува огромни количества дрехи и да демонстрира по-голяма загриженост към околната среда.
"След като Кейт полага толкова много усилия да се сдобие с тоалет, с който изглежда добре, тя трябва да го носи по-често, вместо да се появява с него само веднъж. Важно е качеството, не количеството. Ще бъде страхотно, ако тя облича едни и същи дрехи отново и отново, защото така ще направи голяма услуга на околната среда и ще отправи много мило екологично послание", каза 71-годишната Вивиан Уестууд./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.