Китайското правителство признава вина в скандала с отровното мляко

https://blitz.bg/svyat/kitayskoto-pravitelstvo-priznava-vina-v-skandala-s-otrovnoto-mlyako_news19107.html Blitz.bg

Премиерът на Китай Вън Дзябао заяви, че правителството му отчасти е виновно за скандала с замърсените млечни продукти, станали причина за смъртта на четири бебета и влошеното здраве на още 53 000 в цялата страна.

В интервю за американско списание премиерът казва, че правителството е отговорно за следенето на индустрията в разгара на скандала. „Въпреки, че проблемът се е появил в компании, ние смятаме, че правителството също нови отговорност, особено в сферата на контрола”, каза Вън Дзябао. Интервюто му е публикувани и на сайта на китайското правителство. „Важните стъпки в млекопреработвателната индустрия – производството на мляко, събирането му, транспорта, преработката и производството на храни – за всички трябва да има ясни правила и изисквания за тестване”, допълва премиерът. /АФП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай