Константиновка е под непрекъснат артилерийски обстрел, има загинали и ранени

Вадим Филашкин призовава всички цивилни да се евакуират в по-безопасни райони на Украйна

https://blitz.bg/voinite/konstantinovka-e-pod-neprekasnat-artileriyski-obstrel-ima-zaginali-i-raneni_news1106596.html Blitz.bg

Най-малко трима души са загинали, а шестима са ранени при обстрел над Константиновка в Донецка област. Това съобщава началникът на Донецката областна военна администрация (ОВА) Вадим Филашкин в Telegram, цитиран от "Фокус". 

"Най-малко 3 души са убити и 6 са ранени в резултат на днешния обстрел над Константиновка“, отбелязва той.

Според Филашкин, градът е под руски артилерийски огън и въздушни бомбардировки от сутринта на 13 септември.

"Административната сграда, множество частни къщи и сгради са повредени. Мащабът на щетите непрекъснато се увеличава, тъй като обстрелът продължава почти непрекъснато. Внимателно документираме всички обстоятелства“, отбелязва началникът на ОВА.

Той също така призовава всички цивилни да се евакуират в по-безопасни райони на Украйна.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
Чешнигирово
преди 9 месеца

Давайте братушки! Изчистете зелените фашисти от Украйна!

Откажи