Край! Без социални медии за децата в тази страна

Премиерът на Австралия Антъни Албанезе заяви, че страната ще приеме нови закони

https://blitz.bg/svyat/kray-bez-socialni-medii-za-decata-v-tazi-strana_news1049114.html Blitz.bg

Премиерът на Австралия Антъни Албанезе заяви, че страната ще приеме нови закони, с които ще забрани достъпа на деца под 16 години до социалните медии.

Той обеща да се справи с технологичните компании, които не защитават младите потребители.

„Това е за майките и бащите. Социалните медии нанасят истинска вреда на децата и аз обявявам край“, каза Албанезе.

Кой ще носи отговорност?

За първи път австрийският премиер предложи възрастова граница за социалните медии по-рано тази година, но сега определи каква да е тя.

Технологичните гиганти и платформите за социални медии ще носят отговорността да гарантират, че потребителите не са достатъчно възрастни, каза Албанезе, а не родителите, които са „ужасно притеснени за безопасността на децата си онлайн“. Той увери, че няма да има санкции за потребителите.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай