Лондон се похвали с могъща армия, способна при необходимост да воюва самостоятелно

https://blitz.bg/svyat/london-se-pohvali-s-mogashta-armiya-sposobna-pri-neobhodimost-da-voyuva-samostoyatelno_news602101.html Blitz.bg
Великобритания притежава способност самостоятелно да води бойни действия при необходимост. Това заявил министърът на отбраната на Обединеното Кралство Гевин Уилямсън.
 
„Необходимо е да имаме възможности да действаме самостоятелно, ако това е необходимо и ако вземем такова решение, но също така е важно да проявяваме лидерство, за да ни следват съюзниците” – заявил Уилямсън пред депутати в парламента, като изказването му е публикувано в сайта на ведомството.
 
На въпрос на членовете на Комитета по отбраната в Палатата на общините дали това го знаят американците, министърът отговорил, че на САЩ е известна способността на Британия да действа самостоятелно.
 
Коментирайки въпроса дали зависимостта от руски газ не подкопава отбранителната способност на Европа, министърът отговорил кратко: „Аз не бих тръгнал по пътя на зависимостта от Русия, каквото и да става.” / БЛИЦ
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай