Лошите сънища са полезни

https://blitz.bg/svyat/loshite-sanishta-sa-polezni_news48253.html Blitz.bg

Лошите сънища не само не са вредни за емоционалното състояние на хората, но напротив имат положително въздействие върху психиката на човека, предаде ИТАР-ТАСС.


До този парадоксален извод са стигнала американски учени, чието изследване беше публикувано на сайта “Хелс24”. Както заявяват изследователите, лошите сънища обикновено са следствие на натрупаните през деня емоции. Страшните, необясними и странни сънища позволяват на човек да преживее страховете си и негативните натрупвания по време на сън и да се избави от тях още през нощта. В същото време учените разграничават лошите сънища от кошмарите, които карат хората да се будят нощем, изпитвайки панически страх. По данни на изследователите 85% от хората сънуват кошмари един път в годината. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай