"Макдоналдс" се запали в Москва, няма пострадали

https://blitz.bg/svyat/makdonalds-se-zapali-v-moskva-nyama-postradali_news49203.html Blitz.bg

На покрива на сграда, в която се намира ресторант "Макдоналдс" в руската столица Москва, избухна пожар, съобщи началникът на пресслужбата на московското Главно управление на министерството на извънредните ситуации Евгений Бобилев.

Съобщението за пожара е било получено, когато ресторантът вече е бил затворен за посетители. Общата площ на пожара е 7 квадратни метра и той вече е потушен, разказа Бобилев. По предварителни данни пламъкът тръгнал от вентилационната шахта на първия етаж на ресторанта и достигнал покрива. "Хората са били изведени от сградата. Няма пострадали", посочи Бобилев. Над 9-етажната сграда на ресторанта има голямо кълбо дим. Заради задимяването видимостта на съседните улици е намалена. Движението в района на пожара е ограничено. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай