Мъск вещае черни дни за Америка

САЩ са в беда, ако правителството не успее да намали бюджетния дефицит, написа той

https://blitz.bg/svyat/mask-veshtae-cherni-dni-za-amerika_news1056189.html Blitz.bg

САЩ са в беда, ако правителството не успее да намали бюджетния дефицит. Това написа в социалната мрежа Х американският бизнесмен Илон Мъск.

„Ако не се предприемат действия за намаляване на дефицита, Америка ще има сериозни проблеми“, написа Мъск, оприличавайки ситуацията с човек, който е изпаднал в твърде много дългове.

През ноември 2024 г. Мъск вече предрече бързия фалит на Америка. По това време бюджетният дефицит на САЩ беше 1,69 трилиона долара. В същото време приходите за годината достигат едва 4,47 трилиона долара.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай