Бомбата, която избухна пред административна сграда на азиатския бряг в Истанбул, е била поставена от двама маскирани. Това съобщават турските медии, позовавайки се на органите на реда.
На записите от камерите, разположени в непосредствена близост до мястото, се вижда как двама души няколко пъти обикалят сградата към полунощ, след което поставят торба с взривно устройство до стената. От полицията обясняват, че бомбата е избухнала тази сутрин в 07,58 часа. Причинени са материални щети, за щастие няма човешки жертви.
Мястото е обградено от полиция. Областният управител Ахмет Окур предполага, че бомбата е била задействана с дистанционно./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.