Национализираха американски завод във Венецуела

https://blitz.bg/svyat/nacionaliziraha-amerikanski-zavod-vav-venecuela_news48795.html Blitz.bg

Представители на венецуелските власти с подкрепата на армията на страната поеха под контрол американски завод за макаронени изделия.

Според властите национализирането на завода, който е собственост на американската компания “Cargill”, ще бъде временно. Венецуела обвинява компанията в нарушаване на ценовите правила, които трябва да подсигурят с евтини продукти най-бедните слоеве от населението на страната. В последно време там зачестиха случаите на национализиране на частни и чужди компании в петролния и хранителния бранш. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай