Според индонезийското правосъдно министерство бягството се е случило в резултат на бунт в затвора. Затворниците са успели да разбият решетките на прозорците в килиите и да се измъкнат през тях.
Представителят на министерството Аде Кузманто заяви, че са заловени 23 затворници, а търсенето на останалите бегълци продължава.
рез октомври най-малко хиляда затворници избягаха от три индонезийски затвора след земетресение с магнитуд 7,4 в провинция Централно Сулавеси.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.