Наркотрафикант бяга от затвор с български паспорт

https://blitz.bg/svyat/narkotrafikant-byaga-ot-zatvor-s-balgarski-pasport_news50099.html Blitz.bg

Избягал от затвор македонец Адем Сулеймани бе задържан от албанската полиция в на летището в Тирана с фалшив български паспорт, съобщава МИА.

Срещу македонският гражданин е повдигнато обвинение за притежание на фалшиви документи. В момента Сулеймани е в ареста. Той се е опитал да избяга със самолет за Прага, предоставяйки на летището фалшифицирани български документи на името на Виктор Павлов Михайлов.

Албанските власти се усъмнили в изправността на паспорта и личната карта и след това се свързали с Интерпол и македонската полиция, за да бъде установена самоличността му. Сулеймани е осъден на 12 години затвор за международна контрабанда на наркотици. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай