НАСА отложи изстрелването на следващия марсоход с 2 години

https://blitz.bg/svyat/nasa-otlozhi-izstrelvaneto-na-sledvashtiya-marsohod-s-2-godini_news25678.html Blitz.bg

Заради технически проблеми изстрелването на нов космически апарат към Марс бе отложено от американската космическа агенция НАСА от есента на 2009 г. за 2011 г., се посочва на официалния уебсайт на ведомството.

По думите на директора на НАСА Майкъл Грифин причината е в проблеми с електромоторите на апарата. “Твърде рисковано е да се опитаме да изстреляме марсохода през 2009 г.”, посочи Грифин. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай