Държавите-членки на НАТО трябва да последват примера на САЩ и да изпратят допълнителни военни части в Афганистан, за да може да се преразпредели тежестта във воденето на войната с бунтовниците, се посочва в изявление на северноатлантическия алианс, публикувано днес.
Председателят на Съвета на началниците на генералните щабове на страните от НАТО Майк Мълън заяви, че Вашингтон възнамерява да изпрати допълнително до 30 000 войници в Афганистан до началото на лятото през 2009 г. По думите му те ще се присъединят към частите, които се сражават с оказващите все по-голяма съпротива талибани в източните и южните част на централноазиатската страна. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.