Министрите на външните работи на страните-членки на НАТО взеха решение да възобновят контактите с Русия, прекратени след августовските събития в Южна Осетия, заяви генералният секретар на Алианса Яп де Хоп Схефер, предаде Газета.Ру.
“Участниците предлагат да се възобнови политическия диалог с Русия”, каза той на пресконференция. По негови думи Северноатлантическият съюз може да започне неформален диалог в рамките на Съвета Русия-НАТО. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.