Неапол под обсада: Банкови обирджии плениха десетки, избягаха под земята като във филм

Според кадри от мястото, разпространени от местни медии, полицията е разбила прозорци, за да проникне в банката

https://blitz.bg/svyat/neapol-pod-obsada-bankovi-obirdzhii-pleniha-desetki-izbyagaha-pod-zemyata-kato-vav-film_news1147060.html Blitz.bg
© Martijn Stoof / Pexels

Банкови обирджии държаха 25 души като заложници в Италия в продължение на два часа, преди да избягат през тунел, предаде АФП.

Трима обирджии, единият от които „със сигурност е бил въоръжен“, влезли в клон на френска банка в Неапол около 11:30 ч. местно време. Те взели за заложници клиенти и служители, които били освободени около два часа по-късно. Няма данни за пострадали.

„Благодарение на бързата реакция всички заложници бяха освободени малко след 13:30 ч., без тежки наранявания“, заяви префектът на Неапол Микеле ди Бари.

Според кадри от мястото, разпространени от местни медии, полицията е разбила прозорци, за да проникне в банката. Обирджиите обаче са успели да избягат през тунел. Все още не е ясно дали са успели да отнесат плячка. 

 

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай