„Вече преживяваме втора вълна на ръст (на инфекциите)“, каза Йона, отбелязвайки, че тя е по-слаба от първата вълна през март-април.
Въпреки това броят на новите инфекции непрекъснато нараства, каза ръководителят на асоциацията. „Това увеличава опасността да изпуснем успехите, постигнати досега в Германия“, предупреди експертът.
Председателят на Marburger Bund увери, че германските клиники са подготвени за втората вълна на коронавирус, тъй като тя се развива постепенно.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.