Непредсказуемият коронавирус и битката за живот в една германска болница

За сестрите от отделението 6-мата болни носят 20 часа извънреден труд седмично

https://blitz.bg/svyat/nepredskazuemiyat-koronavirus-i-bitkata-za-zhivot-v-edna-germanska-bolnica_news739359.html Blitz.bg
Александра Веб и колегите й се грижат за пациенти в интензивно отделение в болница в германския регион Хайнсберг. Това е един от най-тежко засегнатите германски региони. Тук битката с COVID-19 е битка за живот.

"При пациент в интензивно отделение трябва да си постоянно подготвен, че може да се случи нещо лошо. Смятам, че тази болест е непредсказуема", обяснява Александра Веб, главна медицинска сестра в интензивното отделение пред DW, предава dnes.bg.

За сестрите от отделението 6-мата болни носят 20 часа извънреден труд седмично, но нищо от това не може да гарантира, че всички ще оцелеят.

"Не знаем каква терапия да приложим. Имаме си работа с изцяло нов вирус. Даваме всичко от себе си, но понякога това просто не е достатъчно", признават медиците.

Близки и роднини нямат достъп до пациентите, което допълнително тормози и тях, и медицинския персонал.

Александра Веб и колегите й от интензивното отделение имат авариен план за действие в случай, че постъпят повече пациенти, за да са готови, Защото сега от тях има нужда повече, отколкото когато и да било. 

Гледайте видеото тук!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай