Неуспешен обир с около 20 заложници в бразилски магазин

Шестима от похитителите бяха арестувани от полицията, а последният отказваше да се предаде

https://blitz.bg/svyat/neuspeshen-obir-s-okolo-20-zalozhnici-v-brazilski-magazin_news482747.html Blitz.bg

Въоръжен крадец държа днес в продължение на четири часа заложници в магазин за битова техника в бразилския град Сао Поуло. В крайна сметка той освободи задържаните и се предаде на полицията, съобщи тв каналът „Глобо“, цитиран от ТАСС.

При инцидента няма пострадали. Всички заложници са освободени. Някои от тях остават в магазина, където с тях на място работят психолози. Броят на клиентите и служителите на магазина, които нападателят бе задържал, е бил 23 души.

Въоръжените похитители, които взеха заложници след неуспешен опит за обир на магазин по обяд местно време, са били седем.

Шестима са били незабавно арестувани от полицията. Последният е отказал да се предаде и в продължение на четири часа държеше заложниците в магазина. Той настояваше на място да бъде доведен някой член от неговото семейство, тъй като се страхувал за сигурността си. 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай