Невербален сигнал: Защо Путин облече камуфлаж?

Освен това той интерпретира избора на облекло като потвърждение за военния успех на руските сили в региона

https://blitz.bg/svyat/neverbalen-signal-zashto-putin-obleche-kamuflazh_news1072247.html Blitz.bg

Появата на президента на Русия Владимир Путин в камуфлажна униформа по време на посещението му в Курска област предизвика широк отзвук. Според анализ в западните медии изборът на военна екипировка може да има символично послание.

Посещението на Курска област – първо от началото на бойните действия

На 12 март бяха разпространени кадри от визитата на Путин в Курска област – първото му посещение в региона след началото на бойните действия там. Президентът беше облечен в униформа, подобна на тази на руската армия.

Този ход е невербален сигнал, който подчертава липсата на алтернативи на продължаването на бойните действия. Освен това той интерпретира избора на облекло като потвърждение за военния успех на руските сили в региона.

Завършваща фаза на операцията в Курска област

На 13 март Кремъл обяви, че военната операция в Курска област навлиза в завършващата си фаза. Преди това началникът на Генералния щаб Валерий Герасимов докладва на Путин, че 86% от територията, завзета от украинските сили през август 2024 г., вече е под руски контрол.

Тези събития показват, че Москва се стреми да затвърди позициите си в региона, като същевременно отправя ясен политически и военен сигнал както към вътрешната, така и към международната общност.

Превод и редакция: БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
3 Коментара
nemo
преди 1 година

Президентът беше облечен в униформа, подобна на тази на руската армия. ???????????????????????????????? щеше да е смешно да е с американска униформа

Откажи
Antisoros
преди 1 година

Вичките сорроосоиди розови нацисти бандеровци които имат усраински знамена в профилите да отиват на фронта че усраинците губят на всички фронтове ...

Откажи
Antisoros
преди 1 година

Вичките сорроосоиди розови нацисти бандеровци които имат усраински знамена в профилите да отиват на фронта че усраинците губят на всички фронтове ...

Откажи