Нисан представи първия масов електромобил

https://blitz.bg/svyat/nisan-predstavi-parviya-masov-elektromobil_news57161.html Blitz.bg

Японският автомобилен гигант “Нисан” представи новия си масов модел “Лийф”, задвижван изцяло от електрически ток, съобщи БНТ.

Очаква се продажбата на колата в Япония и в Съединените щати да започне през 2010-та, а в останалите страни по света – през 2012 година.

Напразно ще търсите капачката за резервоара на модела “Лийф”. Той просто няма резервоар. Защото двигателят му се захранва от компактен литиево-йонен акумулатор. Благодарение на заряда му, колата може да измине 160 километра без презареждане. И най-важното – без да отдели каквото и да било вредно съединение във въздуха.

https://cache.daylife.com/imageserve/0fBg4JW3X88u2/610x.jpgКарлос Гон, президент на “Нисан”: "Този модел е истински пробив в автомобилостроенето. За първи път в историята на индустрията една компания започва масово производство на автомобил, който не отделя никакви вредни емисии."

Новият електромобил разполага и с редица допълнителни удобства и функции. Сред тях са възможността за управление на вградения климатик чрез мобилен телефон и специална навигационна система, която ориентира водача за най-близката станция за зареждане на акумулатора. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай