Норвегия отказа да намали добива на петрол въпреки молбата на ОПЕК

https://blitz.bg/svyat/norvegiya-otkaza-da-namali-dobiva-na-petrol-vapreki-molbata-na-opek_news20008.html Blitz.bg

Норвегия отказа да намали добива на петрол, след като организацията на страните-производителки на суровината ОПЕК призова държавите, които не членуват в нея, да помогнат за стабилизирането на цените.

“Норвегия няма да намали добивите на петрол при настоящата ситуация на пазара”, заяви говорителят на норвежкото министерстов на петрола и енергетиката Стейн Хернес. Според статистиката за 2007 г. Норвегия е на пето място в света по добив на петрол. Вчера ОПЕК обяви, че намалява ежедневния добив с 1,5 млн. барела от 1 ноември в опит да стабилизира падащите цени на петрола. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай