Адет през седмицата работи в офис, но в почивните дни тя се превръща в русалка. След като облече своята опашка, тя отговаря само на своето русалско име Сплаш. Сестрите, както русалките наричат своето общество, така е според правилата – всяка си има човешко и русалско име, пише "Гласът на Америка".
„Като деца всички вярват в Дядо Коледа, великденския заек и феите, но когато пораснеш вълшебството изчезва. Искам за запазя тази магия. Все още искам да вярвам в приказките. За мен е важно да работя като русалка, защото така връщам магията в живота и на другите хора”, казва Сплаш.
 
Старфиш също бяга от ежедневието като си обува опашка през уикендите. Тя 10 години се е занимавала с плуване, харесва ѝ да работи с деца, а като дете е била луда по приказката за малката русалка. Всичко това прави работата ѝ уникално прекрасна. „Когато за първи път обух опашката, почти заплаках. Почувствах се много красива. Това е вълшебно. Опашката сякаш е мое продължение. Когато показвам на приятели снимки, чувствам се като част от нещо специално”, споделя Старфиш.
 
Зад всичко това обаче стои много труд. Създателката на школата за русалки в Лос Анджелис Вирджиняи Хендиркс години наред се занимава с гмуркане, преди да се реши да въплъти приказката за малката русалка в реалност. „За да станеш русалка, на първо място трябва да обичаш водата. Ако си като риба във водата и си готов за трудности, това е най-хубавата работа на света”, казва тя
 
Бъдещите русалки трябва да преминат 40-часов курс, в който те се учат да плават с новата си опашка. Да плуват под вода с отворени очи и се тренират да си задържат дъха.
 
Хендиркс признава, че за 4 години работа като русалка тя е обиколила целия свят. По думите ѝ, всяка една жена може да стане русалка, няма ограничения за външния вид. Випускниците на школата ѝ могат да работят корпоративни събития или рождени дни, като надницата е между 60 и 70 долара в час.

Превод и редакция: БЛИЦ