Нова жестока трагедия на Еверест

https://blitz.bg/svyat/nova-zhestoka-tragediya-na-everest_news601705.html Blitz.bg
Японският алпинист Нобукадзу Курики загина при осмия си неуспешен опит да изкачи най-високия връх в света - Еверест, съобщава Ройтерс. При предишна експедиция 36-годишният катерач след измръзване изгуби върховете на девет от пръстите си.

Шерпи са открили тялото му в палатка в лагер на височина 7400 метра във високата 8850 метра планина, съобщи представител на непалските власти. Засега не са известни подробности за инцидента, защото връзката с високопланинския лагер е лоша.

Вчера при опит да изкачи Еверест почина и македонският алпинист Георги Петков. Около 340 алпинисти се опитват да изкачат Еверест този месец. Много от тях успяха миналата седмица, когато времето беше хубаво.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай