Обама се среща с Нетаняху и Абас

https://blitz.bg/svyat/obama-se-sreshta-s-netanyahu-i-abas_news48219.html Blitz.bg

Американският президент Барак Обама ще се посвети през втората половина на май на конфликта в Близкия Изток, съобщава ДПА.

На 18 май Обама очаква във Вашингтон израелския премиер Бенямин Нетаняху, а за 26 май е планирано посещение на Белия дом и от страна на египетския президент Хосни Мубарак. Два дни по-късно пък Обама ще приеме и палестинския лидер Махмуд Абас. Целта на всички разговори ще бъде установяването на дълготраен мир в Близкия Изток. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай