Съд в Полша постанови решение за изплащане на обезщетение от 500 000 долара на две сестри-близначки, разделени за 17 години в болница поради грешка на медицинския персонал.
Двете вече жени – близначки израсли в различни семейства поради лекарска грешка.
През 1984 г. бебетата Нина и Кася, които тогава били на две седмици, били приети в болница във Варшава с диагноза пневмония, предава Би Би Си.
В болницата лекарите объркали Нина с друго момиченце Адита. На родителите на сестрите било казано, че децата всъщност не били близнаци.
Дълги години децата и родителите не подозирали за замяната. Истината била разкрита случайно, когато през 2001 г. приятелка казала на Кася, че има близначка, която живее в същия град.
След срещата си с Нина жената се убедила, че двете са родени в един и същи ден, имат еднакви родилни петна и еднакъв вкус. По-късно ДНК анализ на Нина и Кася потвърдил, че двете са близначки.
Част от обезщетението, определено от съда, ще бъде дадено на семейството на Адита, която е отгледана не от своите биологични родители. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.