Трима души са ранени при руски въздушен удар по Славянск в Донецка област.
Над центъра на града е била пусната авиобомба с тегло около тон и половина. Разрушенията са огромни.
Това съобщи началникът на Донецката областна военна администрация Вадим Филашкин в в социалните мрежи.
По думите му е унищожено училището, повредени са 15 многоетажни сгради, 2 частни сгради, 3 магазина, салон за красота, аптека и нотариус.






"Да обстрелваш центъра на едно населено място не е грешка. Това е осъзнато решение - да удариш там, където има живот. Това е опит за разрушаване на градове и избиване на хора.
Това са терористичните методи на една терористична държава.
За всяко престъпление ще бъдат подведени под отговорност!", написа Филашкин.