Орбан беснее заради този ход на ВСУ

Премиерът подчерта важността на бързо прекратяване на войната

https://blitz.bg/svyat/orban-besnee-zaradi-tozi-hod-na-vsu_news1076625.html Blitz.bg

Унгарският премиер Виктор Орбан каза, че "етническите унгарци, живеещи в Закарпатието, ще бъдат мобилизирани във Въоръжените сили на Украйна, които търпят поражение на фронта".

"Случват се ужасни разрушения, които не са толкова опасни за нас сега, както преди, но те все още се случват тук, в съседство, в страната, където живеят и унгарците. И унгарците се вербуват в армията, която губи", заяви Орбан.

Унгарският премиер посочи създадената опасност за хората като друга причина, поради която Будапеща "иска да прекрати конфликта възможно най-скоро", предаде "Фокус".

Освен това той разкритикува лидерите на други европейски страни, които ще продължат да доставят военна помощ на Украйна.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
9 Коментара
УНИАН
преди 1 година

Украйна трябва да бъде унищожена и премахната от картата!

Откажи
Danko
преди 1 година

ТОЧНО.

Откажи
STOP
преди 1 година

Украйна е черна дупка, която завлича и изтощава цяла Европа!

Откажи
Рамбо
преди 1 година

Трябва и това говедо с нашия фатмак да пратят на фронта, дауат на рашистите.

Откажи
Рамбо
преди 1 година

Трябва и това говедо с нашия фатмак да пратят на фронта, дауат на рашистите.

Откажи