БЛИЦ припомня, че при автоматичното скачване вчера корпусът на станцията не е бил повреден, нито пък екипажът е усетил някакво сътресение.
Въпреки това НАСА забави с два дни изстрелването на американски космически апарат, който трябваше да се скачи днес.
В новия руски модул ще бъдат извършвани научни експерименти от космическите агенции на Русия, Съединените щати, Европейския съюз и Япония.
Станцията вече функционира в нормален режим.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.