Отварят военноморските бази в Албания за туристи

https://blitz.bg/svyat/otvaryat-voennomorskite-bazi-v-albaniya-za-turisti_news574035.html Blitz.bg

Албанските власти планират да отворят за туристи стари военноморски бази в страната, предава китайската информационна агенция Xinhua, като се позовава на информация от Министерството на отбраната в Тирана.

От ведомството поясняват, че решението е взето с цел разнообразяване на туристическия потенциал на страната и привличането на повече посетители в Албания.

Съгласно думите на министъра на отбраната Олта Ксачка, военноморски бази като тези в Шенджин или Пал в северозападната част на страната са важни за Въоръжените сили, но в същото време може да окажат пряко въздействие върху икономическото развитие на Албания, ако бъдат достъпни за туристите.

Припомняме, че през април 2017 г. правителството в Тирана реши да превърне южния остров Сазани в лятна туристическа дестинация. Той е най-големият албански остров с площ от 5,7 квадратни километра, но е необитаем. След Втората световна война, Сазани става част от военноморската база "Пашалиман".  




Източник: "Фокус"
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай