Пилот от авиокомпанията Qatar Airway показа, как изглежда приземяването на самолет от кабината му. Той публикува в "Туитър" видео от приземяване в новозеландския град Куинстаун.
На кадрите се вижда как самолетът лети между върховете на планина, потопени в плътни облаци, а след това рязко навлиза в мъгла без никаква видимост и впоследствие лети и над вода.
"Това е нещо, което пилотът вижда, но не и пътниците", отбелязва авторът на видеото. Публикацията стана хит в мрежата, а пътниците споделят, че всъщност се радват, че не могат да видят как се приземяват в действителност.
Много от потребителите в интернет са възхитени от кадрите, но някои от тях заявяват, че отсега нантатък едва ли ще летят пак на самолет, след като са видели как самолетът навлиза в пелената от облаци.
"Това видео официално потвърди, че аз никога няма да посетя Куинстаун", пише един от виделите видеото.
Тези, които вече са пътували до Нова Зеландия, признават, че моментът с приземяването в Куинстаун предизвиква тревога. Един от пътниците пише, че това е бил най-страшният момент от всичките му пътувания със самолет.
Превод и редакция: БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.