Победителят в международният песенен конкурс “Евровизия 2009” Александър Рибак, който представляваше Норвегия, не смята, че е бил най-добрият в конкурса, предаде РИА Новости.
“Не се мисля за идол и все още считам, че не бях най-добрият певец на този конкурс. Просто разполагах с история, която исках да разкажа, и в случая много ми помогна цигулката”, каза Рибак на пресконференция след края на гласуването. Той призна, че по негово мнение най-впечатляваща е била песента на Украйна, а най-добър изпълнител – представителката на Исландия. “Удивително е, че толкова много хора избраха най-простата песен. Сам не разбирам как стана това”, добави победителят. Песента, с която Рибак победи в конкурса в Москва, по негово собствено признание, е била написана съвсем случайно: първоначално влюбеният музикант е започнал да си свири неопределена мелодия, спомняйки си за своята възлюбена. Така се родила Fairytale. Представителят на Норвегия набра 387 гласа, което е нов рекорд при гласуването. “Напълно неочаквано разбрахме, че не само печелим, но поставяме нов рекорд. Възможно е той да не продължи дълго, но може да остане рекорд завинаги”, каза Рибак. Той призна, че още не знае как ще отпразнува победата, но много иска да се наспи, да се прибере у дома, за да види родителите си, както и момичето, на което е посветена песента. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.