Снежните бури, връхлетели през последните дни централните и източни райони на САЩ, оставиха без електричество повече от 200 хиляди потребители, предаде ИТАР-ТАСС.
По данни на електрическите компании в региона без ток са останали жители в Мичиган, Ню Хемпшир и други щати. Лошото време е станало причина за отмяната или забавянето на редица полети в много от летищата в страната. Както съобщиха представители на Националната метеорологична служба в САЩ в някои от щатите температурите са паднали необичайно ниско. В Айова са били измерени температури минус 28 градуса. Студът е съпровождан от силен вятър, чийто пориви достигат 56 км/ч. Синоптиците очакват лошото време да се задържи и през следващите няколко дни. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.