Преговорите за “Опел” се провалиха

https://blitz.bg/svyat/pregovorite-za-opel-se-provaliha_news51139.html Blitz.bg

Преговорите за бъдещето на „Опел” и „Воксхол” в Берлин се провалиха, коментира Би Би Си.


Не беше достигането до решение кой трябва да купи европейското подразделение на „Дженерал Мотърс”. Забавянето се дължи на разкритията, че „Опел” има нужда от допълнително краткосрочно финансиране в размер на 300 млн. евро, заяви източник. От германското правителство настояват за повече информация от „Дженерал мотърс” и американската хазна, за да определят кандидат за покупката. Сред кандидатите остават италианският „Фиат” и канадската компания „Магна”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай