Босът на един от трите големи автомобилни концерна в САЩ Том Ласорда реши да подаде оставка, след като бе започната процедура за фалит и защита от кредиторите.
За да бъде отпусната помощ на компанията от държавата, бе поискано от “Крайслер” до 1 май да се предложи план за финансова и производствена реорганизация. В същото време и генералният директор на компанията Ричард Нардели също призна, че ще напусна след приключване процедурата по фалита, която може да продължи около два месеца. Очаква се в това време концернът да оформи и партньорските си отношения с италианската компания "Фиат". /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.