Неизвестен мъж днес взе няколко души за заложници при опит за обир на банка в унгарската столица Будапеща, съобщават местни средства за масова информация.
Остава неизвестно какъв е броят на заложниците и разполага ли престъпникът с оръжие. Унгарската информационна агенция “MTI” съобщи, че няколко души вече са били освободени. Говорителката на полицията в Будапеща Ева Тафернер обаче не потвърди, че има пленени хора. По думите й мъжът е влязъл в сградата на банка “OTP” в 18,00 часа българско време и поискал пари. “Мъжът се е затворил в една от стаите на банката и в момента се преговаря с него”, каза Тафернер. В момента районът около банката е отцепен от полиция. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.