Пушилин обяви: ВСУ са в котел край Покровск, войници се предават

Ръководителят на ДНР съобщи за успешен руски обръч около ключова агломерация. Твърди се, че блокираните украински части са започнали да се предават

https://blitz.bg/voinite/pushilin-obyavi-vsu-sa-v-kotel-kray-pokrovsk-voynici-se-predavat_news1117429.html Blitz.bg
© Shutterstock

Ръководителят на т.нар. ДНР Денис Пушилин обяви, че украинските сили, обкръжени в района на Покровск (Красноармейск) и Мирноград (Димитров), са започнали да се предават. Според него, те не са в състояние да издържат на натиска на руските войски.

Това той заяви в интервю с кореспондента на ВГТРК Андрей Руденко.

"Въпреки многобройните опити на врага да деблокира и контраатакува... виждаме, че обкръжението е извършено доста компетентно и врагът, практически обкръжен, не е в състояние да издържи напълно на натиска и се предава“, посочи Пушилин.

Той добави, че агломерацията Покровск-Мирноград е една от най-горещите точки по линията на съприкосновение. Пушилин също така подчерта, че фокусът на властите на ДНР е върху цивилните, които трябва да бъдат "спасени от освободените населени места" и да им бъде оказана помощ.

Стратегическият възел

Според руски източници групировката войски "Център“ е завършила обкръжаването на Въоръжените сили на Украйна в този район до края на октомври.

Мирноград, заедно с Покровск, образува единна градска агломерация, която е ключов транспортен възел за украинските въоръжени сили в Донбас. През него са преминавали значителна част от маршрутите за доставки и подкрепления към Часов Яр (през Константиновка), както и за снабдяване с боеприпаси на Селидово. В руските медии Покровск беше определян като "крайъгълен камък" на украинската отбрана по цялата фронтова линия в т.нар. ДНР.

Данни от руското МО

Според последните данни на руското Министерство на отбраната, руските войски провеждат активно настъпление в самия Покровск, по-конкретно в микрорайон Динас, както и в северозападните и източните квартали на Централния район и в западната индустриална зона.

Съобщава се също за настъпление в Мирноград – в район "Восточний", в южната част на града и в посока район "Западний".

Руското военно ведомство отчете и загуби за ВСУ в района през последните 24 часа:

  • Над 275 единици жива сила

  • Два танка

  • Четири бронирани бойни машини

  • Един пикап

  • Една самоходна артилерийска установка "Акация“

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
1 Коментара
Ти да видиш
преди 7 месеца

Е да де ама голям експерт от Киев е обявил, че Русия е на ръба и ще падне. Какви са тия противоречиви статии?

Откажи