Путин за "Южен поток": Повече не можем и няма да търпим загуби

https://blitz.bg/svyat/putin-za-yuzhen-potok-poveche-ne-mozhem-i-nyama-da-tarpim-zagubi_news484933.html Blitz.bg
Путин отсече за "Южен поток" и заяви, че Русия повече не може да търпи загуби от проекта. По време на преговорите в Унгария руския президент се изказа за възможностите от продължението на "Южен поток", съобщава РИА новости. 
 
По думите на руския лидер въпросът за доставките на газ е абсолютно деполитизиран и в Русия няма никакво място за обиди към балканските държави, включително и България заради това, че те са се отказали от проекта.
 
Путин подчерта, че се разглеждат всякакви маршрути за прокарване на газопроводите, но Русия трябва да има гаранция, че това няма да доведе до загуби.

Превод БЛИЦ
 
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай