Разрешиха еднополовите бракове във Върмонт

https://blitz.bg/svyat/razreshiha-ednopolovite-brakove-vav-varmont_news43398.html Blitz.bg

Върмонт стана четвъртият американски щат, в който могат свободно да се сключват еднополови бракове, предаде АП.


Вчера при гласуване в законодателния орган на щата съответното постановление събра необходимите гласове, за да може да преодолее ветото на губернатора на Върмонт. Той заплаши да наложи забрана на законопроекта. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай