Постоянният представител на Русия в НАТО Дмитрий Рогозин не изключи възможността Русия да стане член на Алианса в бъдеще.
“В момента няма такава необходимост. Но не можем да отхвърлим подобна възможност в бъдеще”, заяви Рогозин в интервю, публикувано на един от сайтовете на ЕС.
Рогозин отбеляза, че Русия “не смята за възможно да прави каквито и да са отстъпки по отношение на суверенитета си и може сама да разрешава въпросите, свързани с всички заплахи”. “Какво сме готови да правим за това – да създаваме временни коалиции. Но в момента нас не ни устройват много неща, които се случват в НАТО”, подчерта Рогозин. “Великите държави не се присъединяват към коалиции. Те създават коалиции. Русия смята себе си за велика държава”, каза Рогозин, предаде Интерфакс. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.