Русия иска статут на постоянен наблюдател в ОПЕК

https://blitz.bg/svyat/rusiya-iska-statut-na-postoyanen-nablyudatel-v-opek_news27476.html Blitz.bg

Русия иска да получи статут на постоянен наблюдател в ОПЕК, заяви руският вицепремиер Игор Сечин на заседание на ОПЕК.

“В резултат на проведените преговори с ръководството на ОПЕК ще бъде създадена съвместна работна група между секретариата на ОПЕК и Министерството на енергетиката на Русия, която ще се заеме с изработването на съгласувани подходи с цел разрешаване на най-важните проблеми в световния петролен отрасъл, които изискват нашето взаимодействие”, каза Сечин, цитиран от ИТАР-ТАСС. “Смятаме, че за по-тясната координация ще допринесе даването на Русия на статут на постоянен наблюдател в ОПЕК”, отбеляза още той. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай