Руснаците отново атакуваха Киев с дронове, поразени са сгради и детска градина

Също така отломки от дронове са паднали в няколко района в столицата на Украйна

https://blitz.bg/voinite/rusnacite-otnovo-atakuvaha-kiev-s-dronove-porazeni-sa-sgradi-i-detska-gradina_news1114149.html Blitz.bg

Руски дронове атакуваха украинската столица за втора поредна нощ. Четирима души са ранени, съобщиха властите в ранните часове на днешния ден, цитирани от Ройтерс.

Тимур Ткаченко, ръководител на Киевската военна администрация, посочи, че дронове са причинили щети на няколко жилищни и други сгради, включително на детска градина.

Последствията от руската атака в Киев са регистрирани в Деснянски, Подилски и Оболонски райони, според Тимур Ткаченко.

Според него отломки от дронове са паднали на поне три места в Подилски район на столицата.

Служителят скоро уточни, че според предварителни данни едно от местата, където се регистрират последствията от атаката на руските въоръжени сили, е детска градина в Подилски район.

„Според предварителната информация едно от поразените места е детска градина. Продължаваме да уточняваме“, заяви Ткаченко.

Служителят скоро добави, че последствията от атаката с безпилотни апарати са регистрирани и в Оболонски район на Киев.

Кметът на Киев Виталий Кличко също разказа за последствията от руската атака. Той каза, че отломки са паднали върху покрива на жилищна сграда в Подилски район на Киев. На друго място, отломки от дрон са рухнали близо до жилищна сграда.

Впоследствие Тимур Ткаченко уточни, че последствията от атаката са регистрирани на пет места в Подилски район, включително в детската градина.

Властите в града предупредиха жителите за опасност от възможна ракетна атака срещу столицата.

Вчера при ракетни и безпилотни нападения из цяла Украйна бяха убити шест души, включително две деца. Отделно от това цялата страна се наложи да премине на режим на тока.

Властите определиха ударите като опит за унищожаване на електроенергийната система на Украйна на фона на наближаващата зима.

"Атакувани бяха повечето от регионите на Украйна", каза енергийният министър Свитлана Гринчук. "Това се случва за втори път този месец, което подсказва за методична кампания на врага за унищожаване на украинската енергетика в навечерието на предстоящата зима."

Руското Министерство на отбраната съобщи, че е атакувало украинската енергийна инфраструктура в отговор на украински удари по граждански цели в Русия.

Гринчук обсъди вчерашната атака и нуждите на страната си с американския си колега Крис Райт, който я увери в подкрепата на САЩ за посрещането на зимния сезон.

Превод и редакция: БЛИЦ

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай