Американските борсови индекси регистрираха рязък спад в рамките на 7,7-9% в края на търговията в понеделник на фона на изявлението на националното Бюро за икономически изследвания на САЩ, че икономиката на страната е навлязла в рецесия от декември 2007 г., съобщи агенция “Блуумбърг”.
В края на тръжната сесия индексът “Дау Джоунс” се понижи със 7,7% до 8 149,09 пункта. “S&P 500” регистрира спад от 8,93%, достигайки 816,21 пункта, а “NASDAQ” спадна с 8,95% до 1 398,07 пункта. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.