Само на 52 г. си отиде култов рапър, един от героите при атентатите на 11 септември

Kaseem 'Ka' Ryan беше сред първите хвърлили се да спасяват хора в Световния търговски център през 2001 година

https://blitz.bg/svyat/samo-na-52-g-si-otide-kultov-rapar-edin-ot-geroite-pri-atentatite-na-11-septemvri_news1045019.html Blitz.bg

Kaseem 'Ka' Ryan, роденият в Бруклин рапър и дългогодишен пожарникар в Ню Йорк , почина на 52 години в събота.

Ка беше сред първите хвърлили се да спасяват хора при атентатите срещу Световният търговски център на 11 септември 2001 година. 

 

Официалната му страница в Instagram обяви смъртта в понеделник. Въпреки че не беше посочена причина за смъртта, в изявлението се казва, че той е „умрял неочаквано“.

„С разбито сърце съобщаваме за смъртта на Касим Райън (1972-2024), рапърът и продуцент, известен като Ка, който почина неочаквано в Ню Йорк на 12 октомври на 52-годишна възраст“, ​​гласи съобщението.

Кой бе Касим Райън?

Роден и израснал в Браунсвил, Бруклин, Ка живее в служба на своя град, на своята общност и на своята музика. Като 20-годишен служител на пожарната служба в Ню Йорк, той заложи живота си на карта, за да защити своите съграждани“, продължава съобщението.

„Ка се издигна до ранг капитан на FDNY и беше първият отзовал се на 11 септември 2001 г. по време на атаките срещу Световния търговски център . Той оставя изключително наследство като звукозаписен артист.

От началото си с групата Natural Elements до соловите си начинания, Ka независимо продуцира и издава единадесет албума. 

@samplebible Kaseem Ryan led an incredible life. One of our favorite moments of his career: when GZA basically let KA spit for 4 straight minutes over a Roc Marciano beat on his “Pro Tools” album. Just one small, amazing track in his legendary life. ️ #BrownsvilleKa #Ka #GZA #WuTang ♬ original sound - samplebible
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай