Съпрузи с COVID-19 починаха заедно, докато се държат за ръце

Дъщеря им Мелиса Ноке разказа, че цялото им осемчленно семейство е дало положителна проба

https://blitz.bg/svyat/sapruzi-s-covid-19-pochinaha-zaedno-dokato-se-darzhat-za-race_news861450.html Blitz.bg
Съпрузите Уилям и Карол Стюарт от Ню Хемпшир починаха от COVID-19 докато се държаха за ръце. 

Двойката е починала буквално за няколко секунди, пише bg-voice.com. 

Дъщеря им Мелиса Ноке разказа, че цялото им осемчленно семейство е дало положителна проба за COVID-19. 

Карол е била на апарат за дишане в продължение на две седмици, а Уилям осем дни. Уилям е страдал от белодробна и бъбречна недостатъчност преди да се зарази. 

Ноке добави, че двамата са били много сполотени. „Те бяха заедно 45 г. и женени от 44 г.”, каза тя.

Семейството не е могло да посети родителите си в болницата, но Уилям и Карол са били в една стая. 

„Лекарите бяха поставили двете легла едно до друго. Веднага, след като двамата са се докоснали, баща ми е поел последния си дъх, а 10 секунди по-късно и майка ми”, обясни Ноке. 

Двама са били точното определение за сродни души. 

Дъщеря им заяви, че родителите й не са ваксинирани. Тя призова хората да се ваксинират, преди да е станало твърде късно. 

Тя коментира и това какво би им казала, ако те са живи сега. „За мен е чест да бъда ваша дъщеря, обичам ви и ще се видим някой ден”.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай