Сърбин продава бъбрека си, като не може да вземе банков кредит

https://blitz.bg/svyat/sarbin-prodava-babreka-si-kato-ne-mozhe-da-vzeme-bankov-kredit_news27772.html Blitz.bg

Деян Ненич на 35 години от сръбския град Зайчар /близо до границата с България/, който е собственик на магазин за осветителни тела “Еуролайт”, обяви бъбрека си за продажба, за да спаси фирмата си. Бащата на три деца не могъл да вземе кредит и прибягнал към, както той казва, единственото решение, за което могъл да се сети, за да получи необходимите му 25 000 евро.

За тази сума Ненич продава бъбрека си, пише “Вечерне новости”. Толкова му е нужно, за да запази фирмата си, да издържа петчленното си семейство и семействата на двамата си работници. “Направих си сметка, че без един бъбрек мога да живея, но без магазина – в никакъв случай. И така реших да го продам”, е убеден в правилността на решението си Ненич. “Фирмата ми, в която работят двама работници, които редовно получават заплати, работеше успешно до средата на годината. Хората обаче останаха без пари и търговията намаля. На склад сега имам стока за три милиона динара, а дължим на доставчици около два милиона и на държавата близо 500 000 динара. Затова поисках кредит от няколко банки, но те междувременно въведоха по-строги условия за отпускане на заем. Обясниха това и с влиянието на световната икономическа криза”, разказва Ненич. “Когато казах на съпругата си Йелена какво ще направя, тя само ме погледна и каза, че не съм нормален. Аз съм обаче напълно здрав и съзнавам какво правя. Просто нямам избор. Защото за семейството ми тази фирма е всичко на света. Без нея буквално няма живот”, казва Ненич. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай