Саркози кани Чехия на срещата на Г-20

https://blitz.bg/svyat/sarkozi-kani-chehiya-na-sreshtata-na-g-20_news21019.html Blitz.bg

Френският президент Никола Саркози покани днес чешкия финансов министър Мирослав Калушек да присъства на срещата на 20-те най-големи световни икономики Г-20, насрочена за 15 ноември във Вашингтон.

Чехия поема ротационното председателство на ЕС от Франция на 1-ви януари 2009 г. Саркози направи предложението след разговорите си днес в Париж с чешкия премиер Мирек Тополанек. Френският президент каза също, че Чехия, която не е член на еврозоната, ще бъде канена и на всички срещи на 15-те страни-членки с цел да се осигури "продължаване на единството на ЕС пред лицето на глобалната финансова криза". /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай