Саркози критикува протокола и бюрокрацията в ЕС

https://blitz.bg/svyat/sarkozi-kritikuva-protokola-i-byurokraciyata-v-es_news26877.html Blitz.bg

Френският президент Никола Саркози разкритикува протокола и бюрокрацията в Европейския съюз и призова партньорите си в ЕС за повече амбициозност и готовност за търсене на промяна.

Саркози, който бе описан в Брюксел като “позитивно нетърпелив”, даде серия от съвети на Чехия, която поема от Франция ротационното председателство в Евросъюза на 1 януари. “Наистина е трудно когато си председател да си отваряш ушите, да председателстваш гъвкаво, като в същото време не позволяваш нещата да излязат от контрол,” каза Саркози пред журналисти в Брюксел. “Не ми харесва, когато свършваме работа в четири сутринта…,” заяви Саркози след успешното приключване на преговорите по споразумението за плана за икономическо съживяване. “Мисля, че когато 27 държавни и правителствени ръководители са на масата, трябва да застанеш и да кажеш, каквото имаш за казване. Не трябва да го правиш шест пъти”, добави френският президент. /АФП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай